PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Wiewiórki Julii doceniona

katkiel
11-03-2014, 07:53
Fundacja Wiewiórki Julii doceniona Fundacja Wiewiórki Julii doceniona (źródło: Fundacja Wiewiórki Julii)
Fundacja Wiewiórki Julii otrzymała nagrodę za wkład i zaangażowanie w walce o zdrowy uśmiech dzieci. Nagrodę z rąk Andrzeja Harężlaka, wicewojewody małopolskiego odebrała jedna z wolontariuszek Fundacji.

Fundacja Wiewiórki Julii w ramach cyklu „Podróże Julii" prowadzi badania wśród dzieci w całej Polsce. Działania Fundacji nie ominęły również najmłodszych z województwa małopolskiego. Ten fakt doceniły władze Małopolski, wręczając Fundacji Wiewiórki Julii nagrodę za wkład i zaangażowanie w walce o zdrowy uśmiech dzieci.

Badania są prowadzone od września 2012 roku. Lekarze Fundacji przebadali przeszło 6000 dzieci. Wyniki badań przyniosły zatrważający obraz. - Z naszych statystyk wynika, że 90 proc. przebadanych dzieci wymaga natychmiastowego leczenia stomatologicznego - przekonuje lek. dent. Dżulietta Kiworkowa, prezes Fundacji. 

Z badań Fundacji Wiewiórki Julii wynika także, że u blisko połowy małych pacjentów konieczna jest ekstrakcja.  - Nasi lekarze diagnozowali również wady zgryzu - dotyczy blisko 60 proc. przebadanych dzieci. Wnioski z raportu Fundacji Wiewiórki Julii nasuwają się same - dzieci nie dbają o higienę jamy ustnej a także nie mają zapewnionej należytej opieki stomatologicznej - uważa Dżulietta Kiworkowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH