PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja dla Dzieci Vivadental uwrażliwia na oligodoncję

ms
24-10-2017, 10:32
Fundacja dla Dzieci Vivadental uwrażliwia na oligodoncję I bal charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental (2016 r.).
Organizując bal charytatywny „Z uśmiechem w życie” Fundacja dla Dzieci Vivadental chce pomóc swoim podopiecznym, cierpiącym na oligodoncję.

Najprostsza definicja choroby brzmi: mnogi wrodzony brak zawiązków zębów stałych, powodujący po utracie zębów mlecznych, brak uzębienia. To choroba o podłożu genetycznym, która szczególnie aktywna jest na Pomorzu. Dzieci od najmłodszych lat skazane są na noszenie protez, co jednak prowadzi do ekstremalnego zaniku kości i deformacji kości szczęk, zarówno w obszarze funkcjonalnym, jak i estetycznym jamy ustnej.

Pogłębia to jeszcze bardziej dysfunkcję narządu żucia. Doprowadza też do wielu problemów psychicznych związanych z ograniczeniem kontaktów z rówieśnikami, alienację, frustrację, utratę wiary w siebie oraz poczucie małej wartości.

Wczesne podjęcie leczenia tej niezwykle uciążliwej choroby, wymaga udziału specjalistów z wielu dziedzin stomatologii, obejmuje rekonstrukcję kości i kompletną odbudowę brakującego uzębienia oraz pełne przywrócenie prawidłowej funkcji i estetyki narządu żucia.

Dzięki pomocy Vivadental podopieczni powracają do pełnej sprawności fizycznej oraz, o czym często zapominamy, psychicznej. U progu dorosłości młodzi ludzie dostają szansę na zdrowie i uśmiech na dalsze życie. Odzyskają pewność siebie, będą mogli rozpocząć dorosłe życie z pięknym uśmiechem.

Koszty leczenia jednego podopiecznego wynoszą ok. 100 tys. zł, co wynika z konieczności zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań terapeutycznych, w tym przeszczepu komórek macierzystych, którą to technologię klinika Vivadental stosuje jako jedna z nielicznych na świecie, a w polskiej stomatologii jest jej prekursorem.

Koszty te nie są w żaden sposób refundowane,  dlatego tak ważne jest zorganizowanie wydarzenia filantropijnego łączącego ludzi dobrej woli i dobrą zabawę.

Organizując Bal Charytatywny „Z uśmiechem w życie” Fundacja dla Dzieci Vivadental rozwija pomorską kulturę filantropii.  

Fundacja dla Dzieci Vivadental zaprasza wszystkie osoby o gorącym sercu 18 listopada 2017 r. na drugi bal charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental  „Z uśmiechem w życie”. 

W ten sposób dobra zabawa zostanie połączona z filantropią. W efekcie powstanie szansa na sfinansowanie kompleksowego leczenia podopiecznych Fundacji, w tym najmłodszych mieszkańców pomorskich domów dziecka oraz kolejnych pacjentów Fundacji cierpiących na oligodoncję.

Na balu przedstawione zostaną efekty przeprowadzonego przez specjalistów z Vivadental leczenia trojga dzieci, które dzięki wydatnej pomocy donatorów wkrótce będą mogli cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem.

Bal charytatywny będzie miał co najmniej kilka cech wróżących powodzenie przedsięwzięciu.

Po pierwsze miejsce: Europejskie Centrum Solidarności – symbol uniwersalnych wartości społecznych, skłaniające do głębszej refleksji i empatii w stosunku do słabszych i pokrzywdzonych.

POLECAMY W SERWISACH