PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja dla Dzieci Vivadental na rzecz podopiecznych

ms
20-11-2017, 09:02
Fundacja dla Dzieci Vivadental na rzecz podopiecznych Bal charytatywny Fundacji Vivadent (źródło: FB)
Organizując II bal charytatywny „Z uśmiechem w życie” Fundacja dla Dzieci Vivadental wspomogła swoich podopiecznych, cierpiących na oligodoncję.

Wydarzenie odbyło się 18 listopada 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Dobra zabawa została połączona z filantropią. W efekcie powstała kolejna szansa na sfinansowanie kompleksowego leczenia podopiecznych Fundacji, w tym najmłodszych mieszkańców pomorskich domów dziecka oraz kolejnych pacjentów Fundacji cierpiących na oligodoncję.

Na balu przedstawione zostały efekty, przeprowadzonego przez specjalistów z Vivadental, leczenia dzieci, które dzięki wydatnej pomocy donatorów będą mogły cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem.

Bal charytatywny miał co najmniej kilka cech istotnych w tego typu przedsięwzięciach.

Po pierwsze miejsce: Europejskie Centrum Solidarności – symbol uniwersalnych wartości społecznych, skłaniające do głębszej refleksji i empatii w stosunku do słabszych i pokrzywdzonych.

Po drugie: goście honorowi: naukowcy, lekarze, biznesmeni, sportowcy, wśród nich Olga Witman, prezes zarządu Mercedes - Benz Witman oraz Dariusz i Barbara Michalczewscy.

Po trzecie: gwiazdy wieczoru: Małgorzata Ostrowska, była legendarna liderka zespołu Lombard z przebojami wykonanymi w wersji akustycznej, Bartłomiej Szopiński ze standardami muzyki z całego świata.

Po czwarte: licytacja cennych dzieł sztuki i innych wartościowych pamiątek na potrzeby podopiecznych Fundacji: m.in. inkografii Rafała Olbińskiego "Manhattan Resurrection" (4 tys. zł), fotografii Ryszarda Horowitza "Peeling Desert" (9 tys. zł), obrazu Alicji Domańskiej, fotografii Zbigniewa Kosycarza. Licytowano także możliwości zaznania kolacji z Robertem Makłowiczem (8 tys. zł) oraz kolacji w atelier Amaro. Ponadto znalazły nabywców pamiątki sportowe m.in.: koszulki z podpisami piłkarzy Lechii i koszulki reprezentacji Niemiec z półfinałowego meczu Euro 2012 (11 tys. zł), koszulkę polskiej reprezentacji z podpisami piłkarzy (15,5 tys. zł). 

***

Najprostsza definicja choroby brzmi: mnogi wrodzony brak zawiązków zębów stałych, powodujący po utracie zębów mlecznych, brak uzębienia. To choroba o podłożu genetycznym, która szczególnie aktywna jest na Pomorzu. Dzieci od najmłodszych lat skazane są na noszenie protez, co jednak prowadzi do ekstremalnego zaniku kości i deformacji kości szczęk, zarówno w obszarze funkcjonalnym, jak i estetycznym jamy ustnej.

Pogłębia to jeszcze bardziej dysfunkcję narządu żucia. Doprowadza też do wielu problemów psychicznych związanych z ograniczeniem kontaktów z rówieśnikami, alienację, frustrację, utratę wiary w siebie oraz poczucie małej wartości.

Wczesne podjęcie leczenia tej niezwykle uciążliwej choroby, wymaga udziału specjalistów z wielu dziedzin stomatologii, obejmuje rekonstrukcję kości i kompletną odbudowę brakującego uzębienia oraz pełne przywrócenie prawidłowej funkcji i estetyki narządu żucia.

Dzięki pomocy Vivadental podopieczni powracają do pełnej sprawności fizycznej oraz, o czym często zapominamy, psychicznej. U progu dorosłości młodzi ludzie dostają szansę na zdrowie i uśmiech na dalsze życie. Odzyskają pewność siebie, będą mogli rozpocząć dorosłe życie z pięknym uśmiechem.

Koszty leczenia jednego podopiecznego wynoszą ok. 100 tys. zł, co wynika z konieczności zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań terapeutycznych, w tym przeszczepu komórek macierzystych, którą to technologię klinika Vivadental stosuje jako jedna z nielicznych na świecie, a w polskiej stomatologii jest jej prekursorem. Koszty te nie są w żaden sposób refundowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH