• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL już działa

informacja prasowa/szaft
12-12-2014, 09:26
Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL już działa Violetta Szycik, fundator i prezes Zarządu Fundacji (fot.materiały prasowe)
12 grudnia 2014 roku rozpoczęła działalność Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL. Działalność fundacji będzie koncentrować się na edukacji w zakresie zapobiegania próchnicy, a także realizacji darmowych usług dentystycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

- Beneficjentami pomocy będą przede wszystkim dzieci i młodzież, sieroty, mali pacjenci hospicjów ale również osoby starsze, chore, niepełnosprawne i wykluczone, którym będziemy nieść pomoc stomatologiczną - mówi Violetta Szycik, fundator i prezes Zarządu Fundacji

Radę Fundacji stanowią lekarze, przedstawiciele świata biznesu i nauki, m.in.: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich - konsultant wojewódzki ds. stomatologii dziecięcej, prof. dr hab. n. med. Zdzisław Bereznowski - szef Katedry Protetyki Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Adam Marek Korol - czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

- Jestem dumny z tego, że są tacy ludzie, którzy chcą pomagać. Inwestują w dzieci nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim poświęcają im czas. Ja często odwiedzam domy dziecka, świetlice społeczne, czy poprawczaki i widzę jak ważna dla tych młodych ludzi jest uwaga innych - mówi Dariusz Michalczewski, założyciel Fundacji „Równe szanse"

- Szansą na lepszy stan uzębienia Polaków jest systemowa zmiana w kulturze narodu, przełamanie złych nawyków i wprowadzenie nowej kultury i jakości higieny jamy ustnej, stworzenie mody na piękny i zdrowy uśmiech. Nasze działania będą się koncentrować na najmłodszych grupach wiekowych, w których prawidłowo wykształcone wzorce przeniesione zostaną na kolejne pokolenie, które nie będzie już skazane na brak zainteresowania rodziców, ale na pełne determinacji, staranne i pragmatyczne działanie zorientowane na właściwą kulturę jamy ustnej. Mamy nadzieję, iż nasze, dobrze przemyślane, projekty każdego dnia zbliżać nas będą do celu - mówi Filip Szycik, fundator.

Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL egzemplifikuje misję lekarza w społeczeństwie, koncentrującą się na pomaganiu najbardziej potrzebującym; odzwierciedla współczesne oczekiwania społeczeństwa związane z prowadzeniem każdego biznesu w sposób odpowiedzialny, uwzględniający interes publiczny. Przyczynia się do tworzenia wartości społecznej, wiąże go z postawą filantropijną, działalnością charytatywną koncentrującą się wokół idei pro publico bono.

- Chcemy dać dzieciom coś o wiele cenniejszego niż zabawki. Zarówno dla nas, jak również przyszłych wolontariuszy i ofiarodawców działalność fundacji będzie możliwością pomagania najbardziej potrzebującym, których wokół nas jest coraz więcej. Chcemy dać od siebie coś wartościowego, wpisać się z naszą działalnością w społeczne zapotrzebowanie - dodaje Borys Szycik, fundator.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH