PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Euro 2016: Dentysta poprowadzi Islandię podczas mistrzostw w piłce nożnej

ms
04-06-2016, 11:08
Euro 2016: Dentysta poprowadzi Islandię podczas mistrzostw w piłce nożnej Heimir Hallgrímsson trener - dentysta
Heimir Hallgrímsson jest dentystą czynnie uprawiającym wyuczony zawód, jest też drugim  trenerem reprezentacji Islandii w piłce nożnej, która po raz pierwszy w historii zagra na Euro 2016.

Fakt, że Islandia, z mniejszą populacją niż liczba zawodników czynnie uprawiających piłkę nożną w Polsce, awansowała do Mistrzostw Europy w piłce nożnej jest sensacją. Nie mniejszą jest to, iż do sukcesów Islandczyków poprowadził Heimir Hallgrímsson, na co dzień leczący zęby mieszkańcom Vestmannaeyjar.

Niezależnie od tego ile ugra drużyna Islandii podczas mistrzostw we Francji  Heimir Hallgrímsson zapowiada, że wróci do rodzinnej miejscowości, aby kontynuować karierę dentysty.

Trzeba przyznać, że dentysta – trener i były piłkarz dotychczas niewiele czasu spędzał przy fotelu dentystycznym, gdyż w młodości w zasadzie nie schodził z piłkarskich boisk, grając zapamiętale w piłkę. Zapamiętale nie oznacza, że cały czas, gdyż sezon piłkarski na Islandii trwa zaledwie pięć miesięcy. Warunki atmosferyczne, panujące przez zdecydowaną większość roku, uniemożliwiają grę w piłkę nożną.

Oczywiście głównym kreatorem sukcesu Islandczyków jest pierwszy trener Lars Edvin Lagerbäck, który po wywalczeniu historycznego awansu tak skomentował zachwyty dziennikarzy nad sobą, Nelson Mandela jest bohaterem – ja nie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH