PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Emma Kiworkowa pomaga w klinice Budzik Ewy Błaszczyk

ws
28-01-2016, 10:05
Emma Kiworkowa pomaga w klinice Budzik Ewy Błaszczyk Fundacja Wiewiórki Julii z podopiecznymi (foto: archiwum)
Emma Kiworkowa, wiceprezes Fundacji Wiewiórka Julia, która charytatywnie wspiera dzieci w zachowaniu zdrowego uśmiechu, nie zwalnia tempa. Znalazła czas, żeby zaangażować się w leczenie stomatologiczne dzieci z kliniki Budzik Ewy Błaszczyk.

- Leczenie tych dzieci to trudny temat. Większość pacjentów, choć nie ma bezpośredniego kontaktu ze światem, reaguje na ból - słowa Emmy Kiworkowej przytacza tygodnik "Dobry Tydzień".

Emma Kiworkowa zareagowała na potrzeby dzieci przebywających w klinice Budzik, nie tylko z tego względu na fakt, że od lat przyjaźni się z Ewą Błaszczyk.

O innej pracy z dziećmi potrzebującymi szczególnej pomocy wiceprezes Fundacji Wiewiórki Julii opowiada tak. - Dla mnie to przede wszystkim potrzeba serca, powinność i ogromna chęć niesienia pomocy. Wiadomo, że chciałabym pomóc wszystkim, ale te dzieci, są bezbronne. Nie mają rodziców a do tego są pokrzywdzone przez los swoją niepełnosprawnością – tłumaczyła Emma Kiworkowa przy okazji pobytu w domu dziecka w Erewaniu. Od ponad dwóch lat pomaga ona tamtejszym sierotom. W 2013 r. wybudowała gabinet dentystyczny i wyposażyła go w niezbędny sprzęt.

Załoga dentobusu Fundacji Wiewiórki Julii ostatnio dwukrotnie wizytowała Słupsk, przeprowadzając przeglądy stomatologiczne uzębienia słupskich uczniów.

 Więcej:  se.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH