PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dziewczynka w śpiączce po zabiegu stomatologicznym

ms
15-10-2016, 17:11
Dziewczynka w śpiączce po zabiegu stomatologicznym Amber Athwal na kilka dni przed zabiegiem
Tragedią zakończył się zabieg stomatologiczny w ogólnym znieczuleniu, który został wykonany przez dentystę z Edmonton. Niespełna pięcioletnia dziewczynka Amber Athwal jest w śpiączce.

Zdumiewające, że decyzja o wykonaniu zabiegu pod narkozą zapadła tego samego dnia, w którym dziecko przeszło rutynową kontrolę uzębienia. Dentysta zapytał tylko rodziców, czy dziecko coś jadło rano. Twierdząca odpowiedź nie odwiodła dentystę od przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym, podczas którego doszło do niedotlenienia mózgu dziewczynki.

Amber nieprzytomna przewieziona została do Stollery Children’s Hospital, później do Glenrose Rehabilitation Hospital.

Zabieg przeprowadzony zostało w pierwszych dniach września, do tej pory dziewczynka jest w śpiączce. Badania tomograficzne pokazują, iż doszło do uszkodzenia mózgu dziecka, jednak lekarze nie chcą na razie wypowiadać się co do rokowań na przyszłość. Przez ponad miesiąc Amber pozostaje bez kontaktu z otoczeniem, chociaż raz na krótką chwilę otworzyła oczy i poruszyła nogami.

Na dentystę, który przeprowadzał zabieg, nałożony został przez Alberta Dental Association and College tymczasowy zakaz wykonywania procedur stomatologicznych w znieczuleniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH