PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dzień w dzień 2,5 l Coca-Coli przez 15 lat i ... po zębach

smn
17-11-2016, 08:35
Dzień w dzień 2,5 l Coca-Coli przez 15 lat i ... po zębach Kierston Wareing - od 15 lat w szponach nałogu
Kierston Wareing, brytyjska aktorka, najbardziej znana z telewizyjnego serialu Eastenders przyznała, że uzależnienie od cukru doprowadziło ją do utraty pięciu zębów.

Kerston Wareing przez 15 lat piła po siedem puszek Coca-Coli dziennie. Niestety ignorowała przestrogi swojego dentysty, choć nie taił przed nią skutków nadmiernego spożycia cukru. Rok temu, podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym usłyszała, że powinna na poważnie zacząć przejmować się swoją słabością do słodkiego napoju.

Ale ograniczanie nawyku okazało się zbyt trudne. – Budziłam się w środku nocy z jednym tylko pragnieniem, by napić się Coca-Coli – przyznała aktorka w wywiadzie dla portalu dentistry.co.uk. I pierwsze co przychodziło jej na myśl po obudzeniu się rano, to puszka Coca-Coli.

W końcu postanowiła zerwać ze słodkim napojem, ale apetyt na cukier pozostał. Zamiast Coli zaczęła zajadać się czekoladowymi batonikami.

Jak obliczył jeden z dziennikarzy, w ciągu 15 lat opróżniła 38 325 puszek z Coca-Colą co równa się 5 327 175 kalorii i 268 275 łyżeczkom cukru. Utrata pięciu zębów wydaje się niską ceną. Nie wiadomo, czy aktorka nie postanowiła domagać się zadośćuczynienia od koncernu Coca-Cola za doznane krzywdy. Miałaby szansę dopiąć swego, jak inne osoby uzależnione od słodkich napojów, o których pisaliśmy także na łamach infoDENT24.pl.

W wewnętrznym "rankingu" soft-drinkowych rekordzistów infoDENT24.pl, w dalszym ciągu liderem pozostaje 25-letni Australiczyk William. Media ogłosiły go pierwszym człowiekiem na świecie, który stracił całe uzębienie w wyniku nadmiernego pojenia się Coca-Colą. Jego prawdziwy uśmiech na sztuczną szczękę „zamieniło" 6-8 litrów dziennie tego napoju.

Pięć litrów Lucozade dziennie sieje spustoszenie w szczęce i kieszeni

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dieta   zęby  

POLECAMY W SERWISACH