PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dziecko zmarło po zabiegu dentystycznym, czy aby koniecznym?

en
18-07-2016, 13:30
Dziecko zmarło po zabiegu dentystycznym, czy aby koniecznym? Daisy Lynn Torres zmarła po wizycie u dentysty
W raporcie z autopsji podano, że przyczyną śmierci Daisy Lynn Torres była sedacja, a nie leczenie próchnicy. Najprawdopodobniej była to reakcja na jeden ze środków anestezjologicznych.

14-miesięczna Daisy Lynn Torres została przywieziona na leczenie do placówki stomatologicznej, dwa zęby wymagały wypełnień. W trakcie wizyty okazało się, że zepsutych zębów jest więcej. Tak małe dziecko nie potrafi długo siedzieć nieruchomo, więc dziewczynce podano narkozę. W trakcie zabiegu nastąpiło zatrzymanie oddychania. Wezwano ambulans, który przewiózł ją do szpitala, ale po dwóch godzinach Daisy zmarła.

W celu wywołania głębokiej sedacji lekarz anestezjolog zastosował: propofol, tlenek azotu i sewofluran w typowych dawkach. Najprawdopodobniej jednak to propofol spowodował nadmierne spowolnienie akcji serca dziewczynki. Jest to dobrze znane ryzyko związane z tym lekiem – jak napisano w raporcie medycznym.

Autopsja wykluczyła prawdopodobieństwo, że to procedura stomatologiczna doprowadziła do śmierci Daisy, ale pojawiła się poważna wątpliwość czy leczenie w ogóle było potrzebne. Zdjęcia rentgenowskie zrobione 29 marca 2016 r. (w dniu ,w którym miała miejsce wizyta) przed zabiegiem nie ujawniają jakiejkolwiek choroby. Natomiast na zdjęciach zrobionych po śmierci dziecka widać, że cztery zęby zostały przygotowane do założenia wypełnienia.

Więcej: wncn.com

Czytaj także:
USA: Dziecko zmarło po leczeniu u dentysty

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie stomatologiczne   powikłania  

POLECAMY W SERWISACH