• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dziecko w wieku trzech lat z protezą zębów

ms
30-10-2016, 11:07
Dziecko w wieku trzech lat z protezą zębów Ryan bez i z protezą
Próchnica do tego stopnia zdewastowała uzębienie trzylatka z Brazylii, że trzeba było usunąć mu wszystkie zęby. Dziecko nie mogło liczyć nawet na protezę.

Rodzice Ryana Coutinho machali ręką na problemy chłopca, wszak to tylko mleczaki. Ich nastawienie do problemów dziecka nie zmieniło się, gdy jego buzię zobaczyła dentystka Amanda Mattos, która odwiedziła dom rodzinny chłopca w ramach akcji charytatywnej. Wówczas nie udało się jej namówić rodziców, aby zezwolili na wykonanie chłopcu protezy.

Drogi dentystki i Ryana po dwóch latach znowu się skrzyżowały, gdy matka chłopca została zatrudniona jako sprzątaczka w klinice stomatologicznej, w której pracowała Amanda Mattos.

Tym razem dentystka przekonała matkę o konieczności zadbania o uśmiech Ryana. Już po dwóch tygodniach udało się dopasować protezę, problem w tym, że dziecko szybko rośnie i protezę trzeba będzie zmieniać. Przy okazji okazało się, że uszkodzenia dziąsła dziecka są na tyle istotne, że chłopiec nie będzie zapewne mógł się cieszyć stałymi zębami. Potrzebne będą implanty. Amanda Mattos już teraz oferuje pomoc Ryanowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dziecko w gabinecie   proteza zębowa  

POLECAMY W SERWISACH