PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dwóch lekarzy dentystów z odznaczeniem Meritus Pro Medicis

ms
20-05-2016, 12:34
Dwóch lekarzy dentystów z odznaczeniem Meritus Pro Medicis Anna Lella oraz Wiesław Latała odbierają gratulacje (foto: infoDENT24.pl)
Anna Lella oraz Wiesław Latała znaleźli się w śród wyróżnionych odznaczeniem Meritus Pro Medicis, przyznawanym osobom szczególnie zasłużonym dla środowiska samorządu lekarskiego.

Odznaczenie przyznawane jest nie więcej niż dziesięciu osobom w roku kalendarzowym. W tym roku uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy

 

Anna Lella
Lekarz  dentysta, specjalista stomatologii ogólnej I st., specjalista periodontologii II st. Od początku pracy zawodowej aktywnie uczestniczy w pracach samorządu lekarskiego. W Warmińsko – Mazurskiej OIL jest aktywną organizatorką kształcenia ustawicznego. Wiceprezes NRL VI kadencji i przewodnicząca Komisji Stomatologicznej NRL, zastępca sekretarza NRL VII kadencji i przewodnicząca Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej NRL. Od 2010 r. sekretarz generalny ERO FDI, od 2016 r. prezes ERO – FDI.

Wiesław Latała
Lekarz dentysta, specjalista stomatologii ogólnej I st., protetyki stomatologicznej II st. Od 1991 r. współorganizator Klubu Stomatologa, z którego dwa lata później powstała Komisja Stomatologiczna OIL w Opolu. Pierwszy Przewodniczący Komisji Stomatologicznej – w czasie jego kadencji KS przejęła obowiązki Wojewódzkiej Przychodni  Stomatologicznej, która stała się ośrodkiem organizującym i nadzorującym stomatologię w województwie opolskim. Od III kadencji  członek ORL . Od 2001 r. wybierany jest stale do prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Odznaczenie Meritus Pro Medicis zostało ustanowione uchwałą Naczelnej Rady Lekarskiej 18 czerwca 2004 r. Wnioski o nadanie odznaczenia mogą składać członkowie i organy izb lekarskich. Osoby, które otrzymały odznaczenie mogą popierać kolejne kandydatury, wystawiając list promocyjny.

Odznaczenie przyznaje Kapituła Odznaczenia, w skład której wchodzą:
- prezes Naczelnej Rady Lekarskiej,
- wiceprezesi Naczelnej Rady Lekarskiej,
- przewodniczący Konwentu Przewodniczących Okręgowych Rad Lekarskich,
- przewodniczący Komisji Etyki NRL,
- przewodniczący Naczelnego Sądu Lekarskiego,
- Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej,
- członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej noszący to odznaczenie,
- inne osoby wybrane jednomyślnie przez Konwent Kapituły w drodze tajnego głosowania.

Kapituła zbiera się co najmniej jeden raz w roku na wniosek kanclerza w celu rozpatrzenia złożonych wniosków i podjęcia uchwały o nadaniu odznaczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Anna Lella  

POLECAMY W SERWISACH