PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dr Patrick Hescot: FDI ma być słyszalne na świecie

ms
25-09-2015, 08:42
Dr Patrick Hescot: FDI ma być słyszalne na świecie dr Patrick Hescot obejmuje ster władzy w FDI (foto: archiwum)
Dr Patrick Hescot, nowy prezydent FDI stawia przed sobą ambitne zadania, chce w trakcie trwania swojej kadencji zmienić postrzeganie stomatologii przez organizacje i osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie opieki zdrowotnej w możliwie największej liczbie krajów na całym świecie.

W jego ocenie, lekarz dentysta zbyt często postrzegany jest tylko przez pryzmat pewnych umiejętności technicznych, a nie jako podstawowe ogniwo, bez którego zapewnienie coraz wyższych standardów w ochronie ludzkiego zdrowia staje się iluzją. To trzeba zmienić – uważa dr Patrick Hescot, bowiem bez nadania należytej rangi pracy dentystów, nie sposób jest mówić o polepszeniu wskaźników  zdrowotności społeczeństw.

Nowy prezydent FDI uważa, iż realne jest, aby światowa organizacja, na czele której stanął, z jednej strony wsłuchiwała się w głos wszystkich reprezentacji narodowych, z drugiej zaś stanowiła na arenie międzynarodowej mocny i koherentny głos w sprawach istotnych dla zapewnienia możliwie najwyższego poziomu zdrowia jamy ustnej ludzi żyjących w różnych uwarunkowaniach politycznych, ekonomicznych i socjalnych.

Osiągnięcie takiego celu będzie możliwe tylko wówczas, gdy FDI da mocne wsparcie narodowym organizacjom, zrzeszającym lekarzy dentystów. Tak się stanie, o ile z głosem światowego stowarzyszenia lekarzy dentystów liczyć się będą władze państwowe we wszystkich krajach, reprezentowanych na forum FDI.

Dr Patrick Hescot twierdzi, że będzie silnym głosem lekarzy dentystów w globalnych organizacjach międzynarodowych jak ONZ, szczególnie zaś WHO.

Wiadomo już, że po Patricku Hescocie prezydentem FDI zostanie prezydent elekt dr Kathryn Kelly (USA), obecna skarbnik FDI (kontrkandydatem był prof. Taner Yucel z Turcji).

Czytaj także: FDI 2015 Bangkok przekazuje energię FDI 2016 Poznań
Kongres FDI 2016 – w Poznaniu liczą, że weźmie w nim udział 12 tys. stomatologów

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   FDI Poznań 2016   Patrick Hescot   Kathryn Kelly  

POLECAMY W SERWISACH