PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dobre rady "Śpiewającego dentysty"

en
21-01-2018, 15:11
Dobre rady Dr Milad Shadrooh, brytyjski ortodonta (fot. Facebook)
Milad Shadrooh, brytyjski ortodonta, który zrobił furorę jako "śpiewający dentysta" nie zwalnia tempa - daje rady młodym lekarzom, jak odnieść sukces w stomatologii.

Najbardziej popularny w internecie brytyjski dentysta Milad Shadrooh, udziela dobrych rad początkującym  dentystom.

Co uznaje za najważniejsze?

Po pierwsze: Kariera zawodowa wymaga czasu. Stomatologia to zawód na długie lata, dlatego nie ma sensu pośpiesznie próbować uczyć się wszystkiego  po zrobieniu dyplomu. W umiejętności i kwalifikacje trzeba mądrze inwestować, a jedną z najważniejszych są wysokie kompetencje w komunikacji. Nawet doskonały specjalista, któremu zabraknie umiejętności porozumiewania się z pacjentem i te 20 czy 30 minut spędzane w fotelu stomatologicznym będą dla niego dużym stresem, wielkiego sukcesu nie osiągnie. Dlatego trzeba oczywiście pogłębiać wiedzę i kompetencje kliniczne, jednak zaniedbywanie sfery psychologicznej uprawiania stomatologii jest dużym błędem. 

Po drugie: Nie goń za pieniędzmi. Plany na temat zbicia fortuny są prostą drogą do katastrofy. Oczywiście dentysta zarabia pieniądze, i z czasem niemałe, ale warto by ta strona zawodu nie zdominowała działań lekarza. Prowadź rzetelnie i etycznie swoją praktykę, buduj kompetencje zawodowe i dobre podejście do pacjentów. A ci z pewnością wrócą do gabinetu, radzi Shadrooh.

Po trzecie: nauczyć się uwalniać od pracy. Miej hobby i pasje, które pozwolą przez jakąś część dnia żyć z dala od stomatologii. Pracuj by żyć, a nie odwrotnie. Stomatologia to bardzo stresujący zawód, tym bardziej że jest to praca z ludźmi, często nawet przez sześć dni w tygodniu. Nie może zabraknąć  prywatnej "strefy bezpieczeństwa" bez względu na to, co ją stanowi - rodzina, hobby, sport, parodiowanie piosenek czy samochody, dentysta musi na nią znaleźć czas. Inaczej szybko dotknie go wypalenie zawodowe. Tej lekcji dr Shadrooh, jak przyznaje, nauczył się bardzo szybko w swojej praktyce zawodowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH