• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Do więzienia, bo nie dbali o uzębienie córki

ms
17-11-2017, 13:00
Do więzienia, bo nie dbali o uzębienie córki Więzienie za brak dbałości o zęby córki
Jeremie Maloy lat 31 i Cynthia Maloy lat 32 zostali aresztowani, bo nie interesowali się stanem uzębienia ich córki. W efekcie 17 zębów dziewczynki zajętych było próchnicą.

Nauczyciele uczący córkę małżeństwa Maloy z Florydy postanowili zająć się stanem uzębienia uczennicy. Od początku roku szkolnego 2016 zaczęli zabiegać, aby dziewczynkę przebadał dentysta (oczywiście bezpłatnie w ramach ubezpieczenia). Nic z tego nie wyszło, bo w USA, tak jak w Polsce, na kontakt małoletniego pacjenta z dentystą wymagana jest zgoda rodziców. Ci jednak takowej nie mieli zamiaru dać.

Przepychanka trwała ponad rok. Rodzice Maloy zawsze znajdywali powód, dla którego nie byli w stanie zadbać o stan uzębienia córki. Doszło do tego, że pracownicy pomocy społecznej pofatygowali się do domu Maloy, aby w asyście rodziców zabrać dziewczynkę do dentysty. Wszystko było gotowe: opiekunowie społeczni, transport, dentysta czekał na małą pacjentkę. Wszystko na nic. Rodzice uczennicy zrobili wszystko, aby wykręcić się od wyrażenia zgody na zabranie córki do dentysty.

W tej sytuacji władze stanowe zadecydowały o aresztowaniu rodziców i oboje w listopadzie 2017 r. trafili do więzienia za brak należytej opieki nad dzieckiem. Po wpłaceniu 1,5 tys. USD kaucji zostali zwolnieni z aresztu.

Na razie dziewczynka nie przebywa razem z rodzicami. Nie podano czy jest z krewnymi, czy w placówce opiekuńczej.

Sądząc po dotychczasowej postawie małżeństwa Maloy, nie należy się spodziewać szybkiego finału sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica u dzieci  

POLECAMY W SERWISACH