PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Do czego może służyć szczoteczka do zębów (cz. I)

ms
14-05-2015, 12:26
Do czego może służyć szczoteczka do zębów (cz. I) Minirobot ze szczoteczki do zębów
Niecodzienne, zdumiewające, głupie, beznadziejne, genialne to wszystko można powiedzieć o pomysłach rodzących się w głowach niektórych osób patrzących w niekonwencjonalny sposób na szczoteczkę do zębów. Kto mógłby wpaść na pomysł, aby z powszechnie używanego przyboru do mycia zębów zrobić...robota, a jednak.

Elementem jezdnym minirobota jest właśnie szczoteczka do zębów, a dokładniej jej górna część z włosiem. Pomysłowy konstruktor przepiłował szczoteczkę, a część z włosiem przykleił do małego silniczka elektrycznego. Kolejną czynnością było doklejenie do osi wirnika małego balastu. To wszystko. Podłączenie silnika do prądu powoduje taki oto efekt, że obracający się wirnik wprawia w wibracje włosie, które doskonale spełnia rolę podzespołu jezdnego.

Chałupniczo wykonana zabawka doskonale porusza się po gładkiej powierzchni, niczym pojazd, którego skomplikowanym ruchem steruje precyzyjnie działający układ elektroniczny.

Zabawka dla dziecka z kawałka szczoteczki do zębów wydaje się pomysłem niedorzecznym, jednak trzeba przyznać efektownym. Czy to najbardziej niecodzienny sposób wykorzystania górnej części szczoteczki do zębów. Nie, niebawem przedstawimy zadziwiający sposób wykorzystania rączki szczoteczki do zębów, a więc tej części, przyboru do higieny jamy ustanej, którą konstruktor robota wyrzucił do kosza.

Źródło: spryciarze.net

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH