PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dlaczego Święty Mikołaj był coraz smutniejszy?

ms
23-12-2014, 10:20
Dlaczego Święty Mikołaj był coraz smutniejszy? Dlaczego Święty Mikołaj się nie uśmiecha?
Święty Mikołaj powinien mieć, ciągnione przez renifery, duże sanie, w nich nieograniczoną liczbę prezentów dla wielu grzecznych dzieci. Grzeczne dzieci pięknie dziękują za upominki, a Święty Mikołaj życzliwie się do nich uśmiecha. No właśnie z tym uśmiechem Bill Mullet miał coraz większe problemy.

Bill Mullet z Laclede County w South West Missouri (USA) ma fizjonomię wzorcowego Świętego Mikołaja: korpulentny, z długimi siwymi włosami i równie siwą brodą. Dla dzieci w niego wierzące był ideałem baśniowej postaci. Niestety z roku na rok szczery uśmiech Billa Mulleta stawał się coraz mniej radosny, rzec by można, że Święty Mikołaj zaczął uśmiechać się do dzieci półgębkiem. Powód był jeden - zniszczone zęby.

Billa Mulleta, byłego żołnierza armii amerykańskiej, noszącego zaszczytny tytuł weterana, nie stać było na poprawę stanu uzębienia. To się jednak zmieniło. Do niego bowiem trafił świąteczny podarek w postaci kompleksowego leczenia zębów. Darmowe wizyty u dentysty ufundowała lokalna praktyka dentystyczna Springfield Smile Doctor. Koszt leczenia przeprowadzonego w trakcie dziesięciu wizyt w gabinecie, wyniósł ponad 7 tys. USD. Był to prezent od lokalnego dentysty w dowód uznania zasług Billa Mulleta w wywoływaniu uśmiechu wśród najmłodszych. Warto było. W tym roku Święty Mikołaj jest wyjątkowo radosny, bo odzyskał dawny szeroki uśmiech.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   hobby  

POLECAMY W SERWISACH