PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystyczne wsparcie dla Afganistanu i Ukrainy

tvn24.pl, gazeta.pl/szat
18-12-2014, 10:38
Dentystyczne wsparcie dla Afganistanu i Ukrainy Z Polski wyruszył transport z środkami do higieny jamy ustnej. Trafią do najbiedniejszych mieszkańców Ukrainy i Afganistanu (fot. MSZ)
Z Warszawy wyruszył konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy, zorganizowany m.in. przez MSZ i Polski Czerwony Krzyż. W paczkach dla najbiedniejszych znalazły się środki do higieny jamy ustnej. W podobny sposób mieszkańców Afganistanu postanowiła wesprzeć fundacja Redemptoris Missio.

Do Charkowa na Ukrainie wyruszyło 36 samochodów ciężarowych z żywnością, środkami higienicznymi oraz przedmiotami niezbędnymi do zabezpieczenia się przed zimą. Łącznie, będzie to 150 ton ładunku. W paczkach znalazły się m.in. szczoteczki oraz pasty do zębów.

Konwój wysłało Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz organizacjami humanitarnymi: Polskim Czerwonym Krzyżem, Caritas Polska i Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej.

5 tys. czapek z włóczki, a także pasty i szczoteczki do zębów wysyła natomiast do Afganistanu poznańska fundacja Redemptoris Missio.

Transport poleci wojskowym samolotem. Z bazy wojskowej w Bagram dary odbierze współpracujący z fundacją miejscowy dentysta i rozda je ubogim pacjentom.

Przypomnijmy, że fundacja Redemptoris Missio w listopadzie br. podobny transport wysłała do najbardziej potrzebujących mieszkańców Kamerunu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH