PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto zaproś pacjenta na piwo

smn
19-02-2018, 13:42
Dentysto zaproś pacjenta na piwo Sposób na przełamywanie dentofobii za pośrednictwem wspólnie wypitego piwa? (fot. pixabay)
Ciekawy pomysł australijskiej studentki - dentyści powinni chodzić regularnie do okolicznych pubów, by przy piwie nawiązywać kontakt z potencjalnymi pacjentami.

Chodzi nie tyle o przełamywanie "pierwszych lodów", ale o walkę z dentofobią. Pacjent, który pozna  dentystę na innym gruncie, niż tylko formalny, mniej się będzie bał leczenia. Tym pomysłem studentka stomatologii  Amelia Judson wygrała w konkursie australijskiej rozgłośni radiowej ABC  Heywire. Propozycja dotyczy wszystkich pracowników medycznych, nie tylko dentystów - regularnie organizowane wyjścia do pubu mają pomóc nawiązywać dobre relacje.
Chodzi nie tylko o to, by pacjent poznał człowieka, który pochyla się nad nim, gdy siedzi na fotelu stomatologicznym, ale także by lokalna społeczność poznała wszystkie możliwości opieki medycznej w miejscu zamieszkania.  Takie spotkania pozwolą też samym medykom poznać lepiej kolegów po fachu. 

Judson działa także w Flying Doctor Service - organizacji docierającej do odległych odizolowanych miejsc na terenie Australii. Twierdzi, że nigdy nie zapomni spotkania z pacjentem mieszkającym 4,5 godziny od najbliższego gabinetu stomatologicznego. Mężczyzna przez pół roku zużywał tygodniowo pudełko Panadolu czekając na dentystę, który go wyleczy i uwolni od bólu.

Więcej: dailyliberal.com.au

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjent   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH