• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystki z Poznania leczyły Jamajczyków

smn
24-05-2016, 08:53
Dentystki z Poznania leczyły Jamajczyków Polscy dentyści pomagają w krajach Trzeciego Świata (fot. pixabay)
Z Jamajki wróciły właśnie wolontariuszki Agnieszka Trzcionka i Ludwika Stasiak. Przez półtora miesiąca dentystki pracowały w Holy Spirit Clinic w Maggotty, przychodni założonej i prowadzonej przez polskie siostry zakonne.

Poznańska fundacja „Redemptoris Missio” pomaga potrzebującym ludziom z krajów rozwijających się. Jak pisze Fakt.pl, każdego dnia od samego rana do polskich dentystek ustawiały się długie kolejki pacjentów oczekujących pomocy. Na Jamajce dostęp do opieki stomatologicznej jest bardzo ograniczony. Polska misja wspiera okoliczną ludność, zapewniając opiekę medyczną, a także prowadząc programy edukacyjne dla dzieci. Potrzeby są tam ogromne, dlatego rola misji jest niezwykle istotna. Dentystki otrzymały wsparcie merytoryczne, sprzętowe i finansowe od fundacji „Redemptoris Missio”, co ułatwiło im udzielenie pomocy wielu potrzebującym.

Jamajka to nie jedyne miejsce, w którym działa Fundacja „Redemptoris Missio”. Z własnych środków finansuje również wyjazdy dentystek do gabinetu stomatologicznego w Kamerunie. Tamtejsza placówka działa od czterech lat przy misji w Abong-Mbang, w której polscy stomatolodzy leczą za darmo zęby Kameruńczykom.

Jak informowaliśmy na łamach infoDENT24.pl w ubiegłym roku do Afryki wyjechała tona materiałów opatrunkowych, ze środkami higieny jamy ustnej, zebranych przez „Redemptoris Missio". Dary trafiły do 98 misji w Kamerunie oraz do misji na terenie Republiki Środkowej Afryki.

Więcej: fakt.pl
Czytaj także:
Redemptoris Missio wysyła stomatologa do Kamerunu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   pomoc humanitarna   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH