PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystki sposób na smoczek

en
27-03-2017, 10:27
Dentystki sposób na smoczek Walkę z maluchem o smoczek można skrócić do pięciu dni (fot. pixabay)
Blisko 60 proc. dzieci w Stanach Zjednoczonych ssie smoczek i odmawia rozstania się z nim. Proste i szybko działające rozwiązanie znalazła Arlene D’Alesio – dentystka małych dzieci.

Pracując w UPMC Children's Hospital widziała ile złego robi przeciągający się zbyt długo  nawyk ssania smoczka. Wpływa na rozwój zębów, szczęki, sposób w jaki dziecko mówi. Na pomysł jak w miarę bezboleśnie odzwyczaić dziecko od smoczka wpadła, gdy sama została matką. 

Opracowała zestaw smoczków, przy pomocy których w ciągu pięciu dni dziecko traci zainteresowanie ssaniem ich. Produkt pod nazwą  Lily Method Pacifier Weaning System można już kupić w amerykańskich sklepach.

Sam pomysł jest genialnie prosty – to zestaw smoczków – po jednym na każdy następny dzień, które mają coraz krótszą końcówkę do ssania. Coraz bardziej przypominają więc zabawkę, a nie namiastkę sutka i dziecko przestaje się nim interesować.

Ale jak uprzedza dr D’Alesio, rodzice zanim przystąpią od odzwyczajania dziecka, powinni odszukać w domu wszystkie normalne smoczki i je  wyrzucić.

Więcej: wpxi.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
smoczki   dentysta   wady zgryzu  

POLECAMY W SERWISACH