• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka Aleksandra Golińska pierwszą laureatką nagrody "Świadek wiary"

ms
04-10-2017, 10:28
Dentystka Aleksandra Golińska pierwszą laureatką nagrody Parafia Rzymskokatolicka św. Krzyża w Płocku (źródło: Google Maps)
Przyznanie nagrody było odpowiedzią księży kanoników od św. Michała na apel biskupa płockiego, który mówił - ustanówcie "Nagrodę Michała Archanioła" dla młodych płocczan, potrafiących świadczyć o wierze! Wypowiadajcie się jasno w sprawach, w których Boże człowieczeństwo powinno być bronione.

Uhonorowana tytułem „Świadek wiary” dentystka z Płocka Aleksandra Golińska w rodzinnej parafii Świętego Krzyża jest członkiem rady duszpasterskiej. W 2016 r. od października do grudnia posługiwała jako wolontariuszka, lekarz dentysta na misjach w Kamerunie. Po powrocie doświadczeniem dzieliła się m.in. z uczniami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, płockiej Małachowianki oraz w trakcie rekolekcji dla maturzystów – relacjonuje plock.gosc.pl.

Dentystka jest obecna na mszach świętych nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, często adoruje Najświętszy Sakrament i przystępuje do sakramentów świętych. Uczestniczyła przez dwa lata w formacji proponowanej przez Wojsko Gedeona a obecnie co roku uczestniczy w rekolekcjach ignacjańskich – wynika z informacji podanych przez plock.gosc.pl.

Aleksandra Golińska już jako uczennica szkoły podstawowej nr 23 uczestniczyła w kole misyjnym. Była zaangażowana w pieszej pielgrzymce płockiej na Jasną Górę – m.in. w posłudze w kuchni pielgrzymkowej. Pomagała w rekolekcjach dla niepełnosprawnych organizowanych w parafii przez ówczesnego proboszcza ks. Janusza Zdunkiewicza. Działała jako wolontariuszka płockiego hospicjum im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, służąc pomocą pacjentom.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat   nagrody  

POLECAMY W SERWISACH