PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, zabójca lwa Cecila, nie usłyszy zarzutów

ms
14-10-2015, 07:58
Dentysta, zabójca lwa Cecila, nie usłyszy zarzutów Protesty przeciwko czynowi dentysty
Amerykanin Walter Palmer, najsłynniejszy bodajże dentysta na świecie, a to z powodu bezprawnego zabicia w lipcu 2015 r. w Zimbabwe lwa o imieniu Cecil, - póki co - nie będzie sądzony za swój czyn.

Władze Zimbabwe nie zdecydowały się postawić dentyście zarzutów, a to z tego względu, że miał on wszelkie pozwolenia na polowanie (zapłacił za safari 55 tys. USD) i nie był świadomy tego, iż poluje na, będącego pod ochroną Cecila.

Śledztwo wykazało, że Palmer, został wprowadzony w błąd przez organizatorów polowania, m.in. przez przewodnika oraz przez właściciela terenu, na którym odbyło się polowanie.

W połowie października sąd w Zimbabwe przesłuchać ma organizatora safari, myśliwego Theo Bronkhorsta. To on miał użyć przynęty, w celu wywabienia lwa z parku Hwange.

Obrońcy praw zwierząt nie zamierzają jednak odpuścić dentyście. - Poprosimy naszych prawników, aby ci ustalili czy Palmer nie powinien odpowiadać za swój czyn przed sądem – stwierdził Johnny Rodrigues z organizacji ekologicznej Zimbabwe Conservation Task Force.

Odsądzony od czci i wiary 55-letni Walter Palmer przyznał, że nie tylko on, ale także jego żona  i córka cały czas otrzymują pogróżki na portalach społecznościowych.

Walter Palmer nie ma wyrzutów sumienia, twierdzi że nie wiedział, iż poluje na symbol Zimbabwe.

Lew Cecil został zabity poza terytorium Parku Narodowego Hwange. Palmer zranił zwierzę z kuszy. Dopiero po ok. 40 godzinach dobił zwierzę strzałem z broni palnej. Cecilowi odcięto łeb i obdarto go ze skóry.

Więcej: dailymail.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   sąd   Walter Palmer  

POLECAMY W SERWISACH