PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta z rekordem świata w pływaniu na desce z żaglem

ms
22-06-2016, 23:07
Dentysta z rekordem świata w pływaniu na desce z żaglem Dentysta windsurfer (foto: pixabay)
Rekord dentysty - windsurfera jest godny odnotowania z kliku powodów. Jeden jest taki, że udało mu się na desce z żaglem przepłynąć z Północnej Irlandii do Szkocji dokładnie w 100 minut.

Chirurg stomatolog Chris Loughridge przebył trasę  z Cushendall w Irlandii Północnej do latarni morskiej Mull of Kintyre w Szkocji w 100 minut. To szybciej niż pływające na tej trasie statki.

Podróż, odbywająca się ze średnią  prędkością 26 węzłów (ok. 49 km/h), do łatwych nie należała, a to za sprawą porwistego i – co gorsza – zmieniającego kierunek wiatru. Dentyście nie udało się nakierować deski wprost na latarnię morską i punkt docelowo – orientacyjny śmiałek minął o kilkaset metrów. Rekord został oficjalnie uznany i znajdzie się w Guinness World Book of Records.

Chris Loughridge jest człowiekiem niezwykle aktywnym fizycznie. Wraz z żoną zdobywa wysokie szczyty. Atak na Mont Everest nie udał się, a to z przyczyny choroby wysokogórskiej, jaka dopadła Irlandczyka.  

Dentysta bił rekord nie tylko dla własnej satysfakcji. W ten sposób zdobywa pieniądze dla fundacji Marie Curie, zbierającej środki na opiekę nad śmiertelnie chorymi pacjentami z chorobą nowotworową. Chris Loughridge zasilił konto Marie Curie 10 tys. funtami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby   Rekord Guinnessa  

POLECAMY W SERWISACH