PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta z Cardiff nie sterylizował narzędzi. W niebezpieczeństwie ponad 3 tys. pacjentów

ms
22-10-2015, 12:27
Dentysta z Cardiff nie sterylizował narzędzi. W niebezpieczeństwie ponad 3 tys. pacjentów Pacjenci dentysty w niebezpieczeństwie (foto: pixabay)
Jak do tego doszło, że przez ponad 25 lat nikt nie skontrolował zasad pracy Marka Robertsa dentysty z Cardiff, a zasady były takie, że nie po każdym zabiegu stomatologicznym sterylizował narzędzia.

Ponura prawda wyszła na jaw po tym, jak rok temu spółka Integrated Dental Holdings odkupiła od Robertsa jego gabinet - Splott Road Dental Surgery. Nowy właściciel zaczął analizować procedury medyczne, realizowane przez dentystę. Okazało się, że w gabinecie dentystycznym nie działo się dobrze. Pracownicy praktyki z Cardiff przyznali, iż Roberts miał w zwyczaju stosować kilkakrotnie te same narzędzia u różnych pacjentów, zanim trafiały one do autoklawu.

Mark Roberts stracił uprawnienia, a do jego pacjentów wysłano powiadomienia o zasadności przeprowadzenia testów m.in. na obecność w organizmie wirusa HIV. Problem jednak w tym, że nie bardzo wiadomo czy dokumentacja medyczna, znaleziona w gabinecie, obejmuje wszystkie leczące się tam osoby.

Mark Roberts składa wyrazy ubolewania i zapewnia, że nie chciał nikomu wyrządzić krzywdy. Pojawia się pytanie o poczytalność byłego właściciela Splott Road Dental Surgery.

Więcej: bbc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
autoklawy   sterylizacja   sąd   HIV  

POLECAMY W SERWISACH