PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta z botoksem za pan brat?

28-06-2013, 00:01
Dentysta z botoksem za pan brat? (foto: sxc.hu)
Dentysta z botoksem za pan brat? (foto: sxc.hu)
Okazuje się, że botoks może być doskonałym środkiem uwalniającym od bólu osoby, które - przeżywając stres - bezwiednie zaciskają szczęki, a robią to najczęściej w trakcie snu.

Orędownikiem tej metody jest 53-letni Amerykanin Wade Paxman, który przypadkowo odkrył, że zastrzyk z neurotoksyną pozwala na uśmierzenie bólu z reguły towarzyszącego mocno zaciśniętym szczękom. Okazuje się, że profilaktycznie stosowana iniekcja (raz na kilka miesięcy) może skutecznie wyeliminować widmo bólu.

Już wiadomo, że lecznicze stosowanie toksyny botulinowej będzie traktowane tak samo jak procedura związana np. z wybielaniem zębów. Jeden z producentów botoksu, firma Allergan, chciałaby, aby dentyści mogli zaopatrywać się w neurotoksynę także przy realizowaniu procedur o charakterze typowo kosmetycznym, a więc związanych wyłącznie z polepszaniem wyglądu.

Sprawą zajął się nadzór, który sprawuje pieczę nad branżą stomatologiczną w stanie Utah (Utah Dentist and Dental Hygienist Licensing Board). W ocenie Rady, dentyści bez przeszkód mogą stosować botoks w celach terapeutycznych, jednak kosmetyka nie powinna być w sferze zainteresowania lekarzy dentystów. Tak czy inaczej w stanie Utah nie jeden dentysta ma ofercie zastrzyki z botoksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Uncategorized   estetyka   ciekawostki stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH