PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta wyrzeźbił sobie wdzięcznych pacjentów – kibiców

ms
18-08-2017, 12:35
Dentysta wyrzeźbił sobie wdzięcznych pacjentów – kibiców Dentysta rzeźbiarzem
To, że dentysta Gary Renegar jest praktykującym lekarzem w Fayetteville (Arkansans) ma znaczenie, bo w tym mieście jest też stadion (Donald W. Reynolds Razorback Stadium) na 80 tys. miejsc. Przed głównym wejściem kibiców wita pomnik Franka Broylesa – legendy footballu amerykańskiego.

Tak, autorem tego dzieła jest Gary Renegar. Osoba jak najbardziej mająca papiery na leczenie ludzi, jednak nie posiadająca żadnego merytorycznego przygotowania, aby profesjonalnie rzeźbić.

Trzymetrowej wysokości pomnik zmarłego kilka dni temu (14 sierpnia 2017 r.) 92-letniego Franka Broylesa powstał za namową innej gwiazdy amerykańskiego footballu Jimiego Lindseya.

Frank Broyles zapamiętany został przez Amerykanów nie tylko jako wybitny gracz, ale równie zdolny trener, który do wielu zwycięstw poprowadził drużynę z Fayetteville.

Dentysta realizował zamówienie dwa lata, dość krótko zważywszy na obowiązki służbowe. – W życiu jestem perfekcjonistą, wszystko co robię, robię z pietyzmem  – komentował Gary Renegar, gdy słyszał komplementy na temat misternie odtworzonych detali twarzy Franka Broylesa.

Pomnik przyniósł dentyście nie tylko wyrazy uznania ze strony osób, które wiedziały kto jest jego twórcą. Pocztą pantoflową rozeszło się wśród kibiców drużyny footballowej, że autorem udanego pomnika jest miejscowy dentysta. Teraz do drzwi jego praktyki pukają bardzo często sportowi kibice, żeby poznać utalentowanego rzeźbiarza, ale przede wszystkim, aby  mieć wyleczone żeby przez perfekcjonistę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH