PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta wsadza do więzienia rodziców chorej dziewczynki, którzy zignorowali jej leczenie

ms
30-06-2014, 13:38
Dentysta wsadza do więzienia rodziców chorej dziewczynki, którzy zignorowali jej leczenie
Dentysta wskazał na rodzica, który zaniedbał leczenia 6-letniej córki. Efekt? Beztroski ojciec znalazł się w więzieniu, na krótko co prawda, bo wyszedł po wpłaceniu 40 tys. USD kaucji, ale sprawa jest bardzo poważna.

Kenneth Wanamaker Jr. oraz Jessica Hoffman z Riverview Drive odwiedzili z 6-letnią córką gabinet stomatologiczny doktora Eugene McGuire. Lekarz dentysta przyznał, że w całej karierze zawodowej po raz pierwszy widział dziecko z tak zaawanasowaną próchnicą, zaledwie cztery zęby dziecka nie były zajęte chorobowymi zmianami.

Dentysta zaordynował antybiotyk i wyznaczył datę wizyty, która miała umożliwić rozpoczęcie kompleksowego leczenia kanałowego. W określonym dniu rodzice chorej dziewczynki nie pojawili się z dzieckiem.
Kenneth Wanamaker Jr. oraz Jessica Hoffman odkładali słuchawkę, gdy ktoś z praktyki stomatologicznej próbował nawiązać z nimi kontakt.

O zdarzeniu został powiadomiony pracownik miejscowej opieki społecznej. Ten także nie miał szans wykonać ciążącego na nim zadania, postanowił zatem zaangażować w sprawę policję. Szybkie leczenie było w ocenie dentysty konieczne, gdyż przy tak zaawansowanej próchnicy życie dziewczynki było zagrożone.

Procedury sądowe zostały błyskawicznie przeprowadzone. Wyrok sądowy był niepomyślny dla oskarżonego. Hoffman skazany został na pięcioletni pobyt do więzienia i pokrycia kosztów sądowych w kwocie 9,5 tys. USD.

- Lekarz dentysta powinien rejestrować przypadki przemocy wobec dziecka - apelował swego czasu Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka RP. Apel ten spotkał się z małym zrozumieniem, wzbudził więcej bezprzedmiotowych dyskusji i krytycznych ocen, niż efektywnych działań. Tymczasem w USA dzieci znajdują się pod specjalną kuratelą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH