PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta wieczorową porą

jsz
17-02-2014, 11:46
Dentysta wieczorową porą Dentysta wieczorową porą (foto: sxc.hu)
Jest noc muzeów, mogą być noce dentystów. Na potrzebę służenia pacjentom w porze nocnej odpowiedziała klinika dentystyczna Marshall & Winslett w amerykańskim Ogden. Codziennie dentyści z M&W przyjmują od siódmej rano do siódmej wieczorem, w piątki zaś, a właściwie już w soboty - aż do 1 w nocy.

Okazuje się, że zapotrzebowanie na wizyty w gabinecie stomatologicznym w późnych porach wieczorowych jest coraz większe, bo coraz więcej osób nie może sobie pozwolić na opuszczenie miejsca pracy, aby udać się do dentysty.

Wyjaśnijmy, że nie chodzi o sytuacje pilne, a o leczenie zaplanowane. Popyt na nocne leczenie stomatologiczne jest tak duży, że M&W uruchamia kolejne fotele dentystyczne, wkrótce będzie ich 18. Do pracy przyjmowani są kolejni dentyści. Z każdym chętnym pracodawca zawiera umowę, zgodnie z którą pracownik musi zgodzić się na pracę także w godzinach nocnych.

Harmonogram pracy jest dość elastyczny. Ci, którzy chcą, mogą korzystać z sześciogodzinnych zmian, inni mają prawo do dłuższego weekendu, zaczynającego się już w piątek, ale w ciągu tygodnia muszą częściej pracować nocami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
czas pracy   regulamin organizacyjny  

POLECAMY W SERWISACH