PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w internecie życie albo śmierć?

21-02-2013, 16:45
Dentysta w internecie  życie albo śmierć? (foto:sxc.hu)
Dentysta w internecie życie albo śmierć? (foto:sxc.hu)

 

Czterech na dziesięciu Amerykanów codziennie przeszukuje zasoby internetu, ale w ten sposób, aby dowiedzieć się o usługach, które są oferowane w najbliższej okolicy ich zamieszkania lub miejsca pracy. Okazuje się, że na pierwszym miejscu listy najczęściej w ten sposób poszukiwanych usługodawców znajduje się dentysta wynika z analiz firmy LocalSearchForDentists.com.

Dla Amerykanów za pierwsze źródło informacji o dentyście, do którego należy udać się, aby leczyć zęby, jest internet. W USA wciąż wiele praktyk dentystycznych stosuje tradycyjne formy ogłaszania się, jak: radio, gazety, wysyłka pocztowa. Amerykanie, nawet jeśli powzięli wiedzę na temat konkretnego gabinetu dentystycznego dzięki konwencjonalnym środkom przekazu, to i tak ostatecznie uwiarygadniają tę wiedzę za pośrednictwem lokalnej wyszukiwarki internetowej. Tak jest nawet wówczas, gdy lekarz dentysta polecony został przez znajomego potencjalnego pacjenta.
Nie wystarczy jednak być w internecie, aby pacjenci dzwonili i umawiali wizyty. Graig Presti szef LocalSearchForDentists.com, tłumaczy, że zasadniczym wyzwaniem jest pozycjonowanie strony praktyki dentystycznej, tak aby plasowała się wysoko w lokalnych rankingach. Graig Presti zapewnia, że niejednokrotnie współpracował z właścicielami nowych gabinetów dentystycznych, którzy prowadzili praktyki przez bardzo krótki czas, a mimo to napływali do nich kolejni pacjenci. Tymczasem doświadczeni lekarze dentyści, którzy w tym samym rejonie całymi latami świadczyli usługi dentystyczne, nie zdobywali praktycznie żadnych nowych pacjentów. Przyczyna jest tylko jedna. Dentysta, do którego przestali napływać nowi pacjenci, nie istnieje w internecie, a nawet jeśli istnieje, to okazuje się, że nie w sposób w jaki zaistnieć powinien.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   marketing internetowy  

POLECAMY W SERWISACH