PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta ustanowił „rekord” w biegu na 200 m

independent.co.uk/szaft
11-03-2015, 10:53
Dentysta ustanowił „rekord” w biegu na 200 m Sam Usain Bolt jest pod wrażeniem wyczynu emerytowanego stomatologa
Spokojnie, gdyby ktokolwiek pobił właściwy rekord świata na tym dystansie, należący do Usaina Bolta, zapewne byłaby to główna wiadomość we wszystkich serwisach informacyjnych. Dr Charles Eugster ustanowił rekord świata w kategorii…+95.

Emerytowany stomatolog z Wielkiej Brytanii, "rekord" na dystansie 200 metrów ustanowił w trakcie zawodów seniorów (British Masters Athletics Championships), które odbyły się w Londynie. 95-latek przebiegł jedno okrążenie hali sportowej Lee Valley Athletics Centre w 55,48 sekundy, poprawiając najlepszy poprzedni rekord o 2,4 sekundy. Jamajczyk Usain Bolt, uznawany za najszybszego człowieka na Ziemi, tę samą odległość pokonał w swojej najlepszej próbie w czasie 19,19 s.

Charles Eugster jest również "rekordzistą" Wielkiej Brytanii w biegach na 60 i 100 m.

Lekkoatletyczne osiągi nie robią wrażenia? 95-latek jest prawdopodobnie najstarszym kulturystą na świecie. Od 2008 roku Eusgter startuje w zawodach kulturystycznych seniorów, które regularnie wygrywa. W 2010 roku zdobył mistrzostwo świata +80 w fitness, uzyskując rekord, którego nie podbito do dziś. Mężczyzna na zawodach wykonał 57 wznosów na poręczach, 61 podciągnięć na drążku, 50 pompek i 48 brzuszków (każde ćwiczenie w 45 sekund). Więcej o kulturystycznych osiągach emerytowanego dentysty czytaj tutaj.

Więcej: independent.co.uk 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH