PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta uratował życie pacjentowi

kan
13-01-2017, 09:59
Dentysta uratował życie pacjentowi Klinika w Kornwalii, w której dentysta przeprowadził wzorową akcję ratowniczą (fot. pixabay)
Pacjent oczekujący na wizytę w poczekalni gabinetu stomatologicznego doznał nagłego zatrzymania akcji serca. Tylko błyskawiczna reakcja dentysty uratowała mu życie.

Do zdarzenia doszło w klinice stomatologicznej Wadebridge Dental Care w Kornwalii. Recepcjonistka zaalarmowała dentystę Briana Needhama, że znajdujący się w poczekalni pacjent gorzej się poczuł i najwyraźniej ma kłopoty z sercem.

Dentysta natychmiast przerwał zabieg, który właśnie przeprowadzał. Zbiegł do poczekalni, ułożył pacjenta na podłodze, recepcjonistka rozpoczęła resuscytację krążeniowo-oddechową. Na szczęście dla pacjenta klinika była wyposażona w defibrylator. Nie minęła więcej  niż minuta, gdy dentysta go użył. Po czterech minutach przyjechało pogotowie, a w niespełna pięć minut na pobliskim boisku szkolnym wylądował śmigłowiec ratowniczy, który przetransportował pacjenta do najbliższego szpitala.  

W Wielkiej Brytanii praktyki stomatologiczne nie mają obowiązku posiadać defibrylatora, sprzęt był na wyposażeniu Wadebridge Dental Care dzięki inicjatywie właściciela. Cały personel przeszedł odpowiednie przeszkolenie.

Uratowany pacjent przyznaje, że los nad nim czuwał. Niewiele brakowało, by odwołał wizytę u stomatologa. Gdyby zatrzymanie akcji serca przytrafiło mu się w innym miejscu, pewnie już by nie żył.

Więcej: mirror.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stany nagłe  

POLECAMY W SERWISACH