PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta u psychiatry

smn
26-11-2017, 14:55
Dentysta u psychiatry Depresja, choroba dwubiegunowa, nerwica natręctw to skutki przemęczenia pracą (fot. pixabay)
Depresja, stany lękowe i problemy ze snem, na to najczęściej uskarżają się przemęczeni dentyści. Tyle że z wielkim trudem przyznają się, że potrzebują pomocy innego lekarza, a zwłaszcza psychiatry.

Magdalena Flaga-Łuczkiewicz powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że lekarzowi jest szalenie trudno zaakceptować siebie w roli osoby otrzymującej pomoc i występować w tej relacji w roli pacjenta. Dlatego niechętnie przyznają się, że sami - głównie na skutek przemęczenia pracą i towarzyszącemu jej stresowi - choć pomagają innym, mogą potrzebować pomocy psychiatrycznej.

- W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy skonsultowałam czterdzieścioro kilkoro medyków, z czego więcej niż trzydzieścioro podjęło leczenie. Są w tym gronie studenci medycyny, lekarze rezydenci i specjaliści - interniści, dentyści, pediatrzy, psychiatrzy czy chirurdzy - opowiada.

Tłumaczy, że lekarze przychodzą do jej gabinetu z objawami depresji, stanów lękowych, z nerwicą natręctw czy z chorobą dwubiegunową. Często bezpośrednim powodem, dla którego decydują się poprosić o fachową pomoc, są problemy ze snem.

Jak przyznaje Flaga-Łuczkiewicz, napięcie towarzyszące pracy i przemęczenie odbija się na zdrowiu lekarzy. 

Więcej: rynek zdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stan zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH