PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta - tenisista

ms
29-12-2016, 11:38
Dentysta - tenisista Panajotis Gionis w akcji (foto: FB)
Panajotis Gionis, grecki tenisista stołowy, jeden z najlepszych w Europie (medalista tych mistrzostw) z zawodu jest dentystą. Szacuje on, że w karierze stomatologa zdołał przyjąć kilkudziesięciu pacjentów, zanim ostatecznie zamienił gabinet dentystyczny na halę sportową.

Nie tak dawno temu pisaliśmy, że prowadzenie praktyki dentystycznej najbardziej opłacalne jest w Grecji. Tymczasem Panajotis Gionis zaraz po skończeniu studiów stomatologicznych zaczął pilnie trenować tenis stołowy, tym samym zarzucając wyuczony zawód. Tenisista śmieje się, że to nie z powodu nieudanych kontaktów z pacjentami, gdyż wszyscy, a było ich nie więcej niż 50, przeżyli.

- W mojej rodzinie są medyczne tradycje. Rodzice bardzo nalegali, żebym skończył studia – wyjaśnia Panajotis Gionis. Stomatologię wybrał z powodu ciotki, która wykonywała ten zawód. Poza tym, gdyby wybrał kierunek lekarski, musiałby rzucić tenis stołowy, a tego robić nie chciał. Na studiach dentystycznych mógł nadal grać, choć oczywiście nie w stopniu profesjonalnym.

Grek w 2003 r. obronił dyplom ze stomatologii i zaczął grać w drugiej lidze francuskiej, łącząc to z pomaganiem cioci w gabinecie. Taki stan trwał dwa, trzy lata. W końcu zadał sobie pytanie co chce w życiu robić: naprawiać ludziom uzębienia, czy grać w ping-ponga. Następnego dnia odłożył ostatecznie wiertło i zaczął trenować na serio.

Panajotis Gionis ma 36 lat i powinien pomyśleć o powrocie do zarzuconej profesji, czy jednak będzie to jeszcze możliwe?

Więcej: przegladsportowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH