• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta szefuje Nowoczesnej na Pomorzu Zachodnim

ms
03-10-2017, 08:54
Dentysta szefuje Nowoczesnej na Pomorzu Zachodnim Radosław Lubczyk
Lekarz dentysta Radosław Lubczyk, szczecinecki poseł Nowoczesnej, został szefem tej partii na Pomorzu Zachodnim.

Niespodzianką było to, że Radosław Lubczyk pokonał kontrkandydata do tego stanowiska, dotychczasowego szefa partii na Pomorzu Zachodnim. Porażka Piotra Misiło jest zaskakująca, bo był on założycielem partii w regionie, kierował tamtejsza strukturą od dwóch lat,  jest także wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Dentysta – polityk zapowiedział start w przyszłorocznych wyborach burmistrza Szczecinka. Radosław Lubczyk chce, aby w ramach wyborów samorządowych w 2018 r. partia w każdym mieście powiatowym wystawiła kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast. A tam gdzie są struktury, działacze i kandydaci – powalczyć powinna także o władzę w mniejszych gminach.

 - Moim hasłem wyborczym na konwencji było oddanie władzy kołom lokalnym. To tam, w powiatach i gminach, ludzie wiedzą co jest dla nich najważniejsze – mówi portalowi gk24.pl Radosław Lubczyk. – Działania muszą iść z dołu do góry, a nie odwrotnie, musimy działać jak jedna pięść. Szef partii w regionie jest od tego, aby te działania koordynować i wspomagać, ale inicjatywa ma iść z dołu.


Czytaj więcej: gk24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH