PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, rower, złodziej i choroba Alzheimera

jsz
12-08-2014, 14:29
Dentysta, rower, złodziej i choroba Alzheimera Dentysta na rowerze (foto:: sxc.hu)
Mark Aston jest dentystą i ma ojca cierpiącego na chorobę Alzheimera, dla którego chciał coś zrobić pożytecznego, co wykraczałoby poza codzienną pielęgnację.

Mark Aston pracuje w City Bridge Dental Care w Winchester (Hampshire, Wielka Brytania) jako dentysta. Czas wolny postanowił wykorzystać do nagłośnienia problemów związanych z chorobą Alzheimera, aby w ten sposób wspomóc działalność Alzheimer's Society. W tym celu Mark Aston postanowił przejechać trasę 200 mil rowerem.

Realizacja zamiaru okazała się od początku utrudniona zważywszy na fakt, że w przeddzień eskapady z przyhotelowego parkingu skradziono mu rower. Mark Aston przejechał trzydniową trasę (w części pokrywającą się z przebiegiem tegorocznego wyścigu Tour de France - okolice Yorkshire) na pożyczonym sprzęcie.

Rowerzysta zmagał się z gwałtownymi burzami i 30 stopniowymi upałami, ale trasę pokonał, podobnie jak 400 innych kolarzy uczestniczących w rajdzie.

Mark Aston, pomimo straconego roweru, pozytywnie ocenił swój udział w trzydniowej potyczce z trasą i własnymi słabościami, dlatego też zdecydował, że weźmie udział we wrześniowym triatlonie Coast to Coast.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH