PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta Rashmi Patel winien śmierci Judy Gan?

jsz
02-06-2014, 08:05
Dentysta Rashmi Patel winien śmierci Judy Gan? Dentysta Rashmi Patel winien śmierci Judy Gan? (foto: freedigitalphotos)
18 czerwca 2014 r. odbędzie się rozprawa przed Connecticut State Dental Association, która ma rozstrzygnąć czy dentysta Rashmi Patel przyczynił się do śmierci 64-letniej Judy Gan, usuwając jej 20 zębów, aby wstawić implanty.

Zabieg nie został zakończony, gdyż w jego trakcie kobieta znalazła się w stanie agonalnym. Judy Gan zmarła w drodze do szpitala.

Rashmi Patel znalazł się w trudnej sytuacji. Nie dość, że to on kierował operacją, to z zeznań świadków wynika, że nie zgadzał się na przerwanie zabiegu, pomimo ciężkiego stanu pacjentki. Pogotowie zostało wezwane w momencie, gdy kobieta znalazła się w stanie agonalnym. Zmarła w drodze do szpitala.

Determinacja dentysty, aby dokończyć zabieg, była zastanawiająca zważywszy, że Judy Gan od lat cierpiała na serce. Przed operacją jej stan zdrowia konsultowany był z czterema specjalistami.

Przy okazji wyszło na jaw, że Rashmi Patel prowadził w grudniu 2013 r. zabieg, po którym 55-letni pacjent na sześć dni trafił do szpitala. Przyczyną komplikacji była źle przeprowadzona procedura znieczulenia. Te - wbrew przepisom - w praktyce Rashmi Patela realizowali asystenci dentysty, bez jego nadzoru.

Rashmi Patel nie przyznaje się do zarzutów, twierdzi, że w żaden sposób nie odpowiada za powstałe zdarzenia.

Kontrowersyjny dentysta w 2009 r. znalazł się w sądzie, gdyż była jego pracownica Doreen Jasonis oskarżyła go o złe warunki pracy i nieodpowiednie traktowanie przez pracodawcę. Poczatkowo na Rashmia Patela nałożona została przez sąd kara 0,5 mln USD. Ostatecznie po apelacji do wymierzenia kary nie doszło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH