PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta Radosław Lubczyk będzie zasiadał w Sejmie

js
28-10-2015, 09:20
Dentysta Radosław Lubczyk będzie zasiadał w Sejmie Poseł dentysta Radosław Lubczyk przy pracy (foto: Lubczyk Dent)
Radosław Lubczyk lekarz dentysta, prowadzący gabinet stomatologiczny w Szczecinku, zostały wybrany na posła Sejmu VIII kadencji.

Radosław Lubczyk startował w wyborach parlamentarnych z pierwszej pozycji w okręgu koszalińskim nr 40, z listy wyborczej Nowoczesna.pl Ryszarda Petru.

- Partia Nowoczesna.pl to partia, która spełnia moje oczekiwania w stosunku do Polski - zapewniał przed wyborami do Sejmu Radosław Lubczyk. - Wszystkie punkty programowe Nowoczesnej.pl leżą mi na sercu, a to, czym chciałbym się zajmować w Sejmie, i co jest dla mnie najważniejsze, to nowoczesna ochrona zdrowia – dodał dentysta.

Radosław Lubczyk nie zamierza rezygnować z praktyki lekarskiej, tylko ograniczy aktywność w tym względzie.

- Polityka to dla mnie zupełna nowość, ale widzę konieczność wprowadzenia wielu zmian - mówił dla Radia Koszalin poseł elekt.

Aktywność poselska dentysty ma się koncentrować na przywróceniu normalnej piramidy zdrowia, jaka powinna funkcjonować w Polsce, czyli najpierw profilaktyka, a później leczenie szpitalne. Chciałby zająć się również sprawami MON.

Radosław Lubczyk ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. W jednostce wojskowej pełnił funkcje kierownicze oraz dowódcy kompanii.

Po powrocie do Szczecinka w 2010 r. otworzył prywatny gabinet stomatologiczny. Stworzył nowe miejsca pracy i rozpoczął proces podnoszenia jakości badań diagnostycznych oraz leczenia stomatologicznego w Szczecinku i okolicy.

Od 2012 r. prowadzi również gabinet w Świdwinie. Od 2014 r. jest prezesem Klubu Sportowego „Wielim” Szczecinek.

Inicjator powstania szczecineckiego oddziału Północno-Zachodniej Izby Gospodarczej. Bezpartyjny. Prywatnie spełniony mąż i ojciec trójki dzieci. Oprócz piłki nożnej i tenisa stołowego, jego hobby to narciarstwo.

Czytaj także: Dentysta  Radosław Lubczyk liderem list Nowoczesnej.pl w wyborach parlamentarnych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Radosław Lubczyk   poseł   profilaktyka  

POLECAMY W SERWISACH