PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta prowadzi schronisko dla psów

smn
26-10-2017, 09:12
Dentysta prowadzi schronisko dla psów Theoklitos Proestakis, dentysta który prowadzi na Krecie schronisko dla psów (fot. Facebook)
Theoklitos Proestakis, były dentysta, założył schronisko dla psów na Krecie. By je utrzymać wydał już wszystkie oszczędności, sprzedał samochód i przyczepę.

Umierające z głodu, chore i poranione psy ratuje mieszkający na Krecie lekarz dentysta. Zamiast praktyki stomatologicznej prowadzi schronisko bezdomnych zwierząt. W ciągu ostatnich trzech lat wyleczył ponad 200 psów. Początkowo był sam, teraz pomagają mu wolontariusze. Pracuje przez siedem dni w tygodniu, codziennie wyprawia się na poszukiwania potrzebujących jego pomocy zwierzaków. Na samo jedzenie wydaje miesięcznie  1300 euro, kolejne 700 na leki. Theoklitos Proestakis mieszka na terenie schroniska, jak przyznaje, musi stale dbać o to by psy czuły jego dominację, inaczej straci nad nimi kontrolę. 

Zwierzaki płacą za kryzys gospodarczy, bardzo dużo tych zwierząt jest w ostatnich latach wyrzucanych przez właścicieli. Nikt ich nie sterylizuje, więc też mnożą się bez kontroli. Działalność Proestakisa nie znajduje zrozumienia w lokalnej społeczności - ludzie pytają jaki ma cel w prowadzeniu schroniska, zdarzają się też tacy, którzy podejrzewają, że sprzedaje je na mięso.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   hobby  

POLECAMY W SERWISACH