• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta - prawnikiem, ale

19-11-2012, 05:15
Dentysta prawnikiem, ale
Dentysta prawnikiem, ale
Nie pierwszy to raz, gdy dentysta rzuca wyuczony zawód (patrz Dlaczego dentysta nienawidzi pacjentów ). W tym przypadku sytuacja jest o wiele bardziej niecodzienna.

Pomysłów na to co może robić 97-letnia osoba z pewnością nie jest zbyt wiele. Sytuacja niewiele zostanie wyjaśniona, gdy dodamy, że taką osobą jest lekarz  dentysta, który urodził się 7 marca 1915 r. w Australii.

Allan Stewart studia na wydziale lekarsko dentystycznym rozpoczął przed II Wojną Światową (jeszcze w latach 30-tych XX w.). Całe życie spędził przy fotelu dentystycznym.

W 2006 r., a więc w wieku 91 lat, doszedł do wniosku, że za bardzo mu się nudzi na emeryturze, a poza tym musi stale ćwiczyć umysł. Dlatego też sędziwy dentysta postanowił zapisać się na studia prawnicze. Cykl szkolenia obejmował 4,5 roku. Allan Stewart zaliczył wszystkie wymagane zajęcia i egzaminy w nieco dłuższym, bo sześcioletnim okresie.

Koniec wieńczy dzieło i 97-letni dentysta otrzymał dyplom ukończenia studiów prawniczych Southern Cross University.

Allan Stewart twierdzi, że ze względu na nową pasję niewiele ma czasu na zajmowanie się dość liczną rodziną (jest ojcem szóstki dzieci, ma dwunastu wnuków i sześciu prawnuków).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentys  

POLECAMY W SERWISACH