PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta pokonał 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni

kan
05-02-2017, 08:59
Dentysta pokonał 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni Bieganie maratonów jako antidotum na zmęczenie pracą? (fot. pixabay)
To była najtrudniejsza rzecz w moim życiu pod względem psychicznym, emocjonaly, fizycznym…ale i finansowym, bo ta podróż kosztowała mnie 50 tys. dolarów, tak skwitował swój udział w World Marathon Challenge amerykański dentysta Raj Patel.

Raj Patel na co dzień prowadzi praktykę stomatologiczną w Tulzie.  Ma 50 lat, ale biegać zaczął dopiero przed sześciu laty. Od 2011 r. wziął udział w 92 maratonach wliczając także te, które przebiegł w ostatnim tygodniu.  

Udział w World Marathon Challenge zgłosił w lecie i od tej pory intensywnie trenował. Pierwszy bieg miał miejsce na Antarktydzie, 23 stycznia 2017 r.  w rejonie Union Glacier. W dniu maratonu panował 30-stopniowy mróz i wiał przeszywający wiatr. Patel ukończył maraton z ósmym wynikiem i czasem 4 godzin i 12 minut.

Teraz zawodnikom zostało 168 godzin na dokończenie zmagań ze zmęczeniem, brakiem snu i jet-lagiem. Na każdym z kontynentów mieli przebiec dystans 42,2 km. Tuż po zakończeniu biegu na Antarktydzie  wsiedli w samolot do Punta Arenas w Chile, gdzie po pięciu godzinach odpoczynku znów biegli maraton. A potem jeszcze ten sam wysiłek w  Miami na Florydzie, Madrycie w Hiszpanii, Marrakeszu w Maroku, Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz  Sydney w Australii.

Na 31 uczestników dentysta był ósmy. Najwięcej przyjemności dał mu maraton w Madrycie, gdzie biegacze mieli świetną pogodę, a trasa prowadziła przez piękną okolicę. Najgorzej wspomina Dubaj, gdzie trzeba było biec w palącym słońcu.

Raj Patel wrócił do zwykłego trybu życia - codziennie zanim zacznie przyjmować pacjentów, przebiega  8 km. 

Więcej: tulsaworld.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH