• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta - podwójny morderca, zdradzony?

kan
31-05-2016, 09:39
Dentysta - podwójny morderca, zdradzony? Colin Howell i Kyle Jorgensen
Colin Howell, dentysta z Irlandii Północnej odbywa karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo. Żałuje tylko, że ani jego ostatnia żona, ani żadne z ich pięciorga dzieci go nie odwiedzają.

Kanał brytyjskiej telewizji ITV zakończył emisję serialu „The Secret”, ukazującego zbrodnię z 1991 r. Temat dentysty-mordercy wrócił na łamy prasy, a jego żona – Kyle Jorgensen przerwała milczenie, udzielając wywiadu gazecie Mirror, w którym opisuje swoje życie z Howellem.

– Napastował pacjentki, był nałogowym kłamcą, zdradzał mnie. Wszyscy sądzili, że jest przykładnym chrześcijaninem, ale to był potwór – mówiła w wywiadzie.

Jorgensen przeprowadziła się ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii po tym jak jej pierwsze małżeństwo się rozpadło. Zaczęła studiować na University of Ulster i dołączyła do lokalnego kościoła w Castlerock. Tu w 1996 r. podczas jednego ze spotkań kręgu biblijnego spotkała Howella. Po pięciu miesiącach znajomości pobrali się i wkrótce na świat przyszło pierwsze z ich pięciorga dzieci.

Dwa lata później Collin Howell przyznał się Kyle, że zamordował swoją poprzednią żonę i partnera swojej kochanki. Ich ciała znaleziono w samochodzie wypełnionym spalinami w 1991 r. Policja przyjęła, że popełnili samobójstwo.

Kyle przekonała Howella, że powinien się przyznać do zbrodni. Jednak upłynęło jeszcze 11 lat zanim o podwójnym zabójstwie została powiadomiona policja. Howell został skazany na dożywocie.

Obecnie żałuje tylko jednego - zaufał Kyle, że go nie opuści i będzie wspierać podczas odbywania kary. Tymczasem Jorgensen natychmiast po tym, jak zgłosił się na policję, wróciła z dziećmi do USA.

Więcej: mirror.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   serial   dentyści w Wielkiej Brytanii  

POLECAMY W SERWISACH