PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta pięściarzem z pasją

ms
04-07-2016, 12:37
Dentysta pięściarzem z pasją Curtis White dentysta z zawodu, pięściarz z pasji
Islandia ma swojego bohatera Heimira Hallgrímssona - dentystę z Islandii i trenera piłkarzy walczących bez powodzenia (niestety) z Francją o półfinał Euro 2016. Kanadyjczycy także mają trenera – dentystę, z tym, że pięściarzy.

Curtis White pracuje ciężko w gabinecie stomatologicznym w Grand Falls-Windsor (południowo – wschodnia Kanada). Jest dyplomowanym dentystą od 2012 r.

Curtis White ma wielką pasję. Od 10 lat trenuje boks i stratuje w wielu konkursach z udziałem profesjonalistów. Dentysta zdobył sześć złotych medali podczas zawodów pięściarskich w Kanadzie, Afryce i Europie.

Ostatnio otrzymał odpowiedzialne zadanie – reaktywować sport pięściarski w Grand Falls-Windsor. W miejscowości utworzono, a właściwie reaktywowano po kilkudziesięciu latach pięściarskiej posuchy Exploits Valley Boxing Club.

Od dawna Curtis White dzieli swoje życie na dwie części: zawodową w gabinecie stomatologicznym i sportową na pięściarskim ringu.

Trener – dentysta, który zakończył karierę zawodniczą, wyszukuje i szkoli teraz zarówno utalentowanych chłopców, jak  i utalentowane dziewczęta. W jego opinii, to kobiety mają większą motywację, aby osiągnąć wyznaczone cele, także w sporcie, dlatego łatwiej się je trenuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH