Dentysta Paweł Bubula nie odpuszcza

ms
12-02-2018, 12:34
Dentysta Paweł Bubula nie odpuszcza Paweł Bubula (źródło: FB skipol.pl)
W biegu narciarskim na 23 km stylem dowolnym, rozgrywanym w ramach Koenig Ludwig Lauf (Worldloppet), zwyciężył dentysta Paweł Bubula, zostając po raz kolejny mistrzem świata lekarzy w biegach narciarskich. Wśród lekarzy nie miał sobie równych także na dystansie 42 kilometrów stylem klasycznym.

Paweł Bubula powtórzył osiągnięcie z 2005 r. gdy był najlepszym w biegu na 55 km stylem klasycznym. Siedem razy zdobywał tytuł wicemistrza świata lekarzy.

W 2018 r. stomatolog z Wiśniowej zdobył tytuł, pokonując trasę w czasie 53,03  minuty, zajmując w klasyfikacji open 22 lokatę. W swojej grupie wiekowej został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Paweł Bubula trenuje przed rozpoczęciem pracy, cztery, pięć razy w tygodniu. Zazwyczaj są to dwa treningi siłowe i trzy wytrzymałościowe na nartach.

W rozmowie z Dziennikiem Polskim dentysta sportowiec przyznał, że pasję do biegania na nartach zaszczepili mu rodzice - tata, trener i założyciel klubu LKS Wiśniowa oraz mama, także trenerka w tym klubie. Sportowiec przyznał, że zarówno biegi narciarskie, jak i stomatologia uczą cierpliwości, wytrwałości i nieustępliwości w dążeniu do celu.