PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta odebrał sobie życie

en
30-03-2017, 12:16
Dentysta odebrał sobie życie Neurologiczna choroba i depresja doprowadziły do samobójstwa (fot. pixabay)
Nieuleczalnie chory, brytyjski dentysta Sean Ferguson, w wieku 35 lat popełnił samobójstwo, gdy General Dental Council nie zezwoliła mu na dalsze wykonywanie zawodu.

Sean Ferguson cierpiał na chorobę Charcota-Mariego-Tootha (CMT), dziedziczną neuropatię ruchowo-czuciową. CMT rozpoznano u niego w wieku 14 lat. Wiadomo było, że z czasem choroba niszcząca nerwy obwodowe doprowadzi do stanu, w którym Ferguson straci czucie w stopach i dłoniach.

Mimo to Ferguson z dużym sukcesem skończył Manchester University i pracował jako dentysta i chirurg szczękowy, specjalizując się głównie w implantologii stomatologicznej. Jednak nieuleczalna choroba sprawiła, że od sześciu lat cierpiał na depresję.

Przez ostatnie siedem miesięcy stan neurologiczny nie pozwalał mu wykonywać zawodu. Nadal jednak miał nadzieję, że wróci do stomatologii. Na kilka godzin przed śmiercią otrzymał zawiadomienie, że wyniki badań potwierdzają pogarszającą się sprawność manualną. Jego narzeczona znalazła go powieszonego w ich wspólnym domu.

Więcej: anglenews.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH