PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta najlepszym poetą konkursu „Przychodzi wena do lekarza”

ms
13-06-2017, 12:37
Dentysta najlepszym poetą konkursu „Przychodzi wena do lekarza” Konkurs literacki wygrał dentysta (foto: pixabay)
Dentysta Piotr Piątek wygrał VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” w kategorii poezja.

Piotr Piątek  urodził się w 1973 r. w Elblągu. Pracuje jako lekarz stomatolog w Kołobrzegu. Autor tomików wierszy: „Dyrygent Fal” (2012, WFW), „Dotyk pod paznokciem” (2013, WFW), „Cały ten tłum” (2015, Wydawnictwo Mamiko).

Laureat należy do koszalińskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Unii Polskich Pisarzy Lekarzy i Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów.

W 2016 r. Piotr Piątek  zdobył również I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. prof. Andrzeja Szczeklika w kategorii „poezja”. Wiersze pisze od dziecka – traktuje to jako rozwijające twórczo hobby.

Piotr Piątek z Kołobrzegu zdobył także główną nagrodę w 13. edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki, który odbył się w Łomży. Laureat mówił wówczas: Poezja to moje hobby, bo każdy mężczyzna po 40. musi się w czymś realizować. A kiedy dostaje się wiadomość, że jest się laureatem konkursu, to jest wspaniała sprawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
konkursy  

POLECAMY W SERWISACH