PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta na Kilimandżaro

miro
29-01-2014, 11:24
Dentysta na Kilimandżaro Dentysta David Shorten z Louisville stanie na szczycie Kilimandżaro (źródło: Wikipedia)
Dentysta David Shorten z Louisville stanie na szczycie Kilimandżaro*. Nie pierwszy to dentysta, który dokona tego wyczynu i nie pierwszy raz Kilimandżaro jest celem wędrówki podróżnego walczącego w ten sposób o pieniądze na szczytne cele. Tak jest i w tym przypadku.

Atak na najwyższy szczyt Afryki zaplanowano na 2 lutego 2014 r. Skąd pomysł na tę niezbyt oryginalną wyprawę?

David Shorten chciał zdobyć najwyższą górę w Afryce (5895 m n.p.m.), bo fascynował go od dawna jeden z najwyższych samotnych masywów na świecie. Jego żona Carol Kulp Shorten, dermatolog, która cierpi na cukrzycę typu 1, zapowiedziała mężowi, że go na wyprawę nie puści, o ile nie zbierze przy okazji pieniędzy na walkę z cukrzycą.

American Diabetes Association prowadzi kampanię Step Out: Walk to Stop Diabetes. W jej ramach ADA zdobywa środki na badania naukowe zmierzające do znalezienia skutecznych metod pomocy diabetykom w ich chorobie.

Pieniądze na wyprawę Davida Shortena wpłacali i wpłacają znajomi oraz rodzina dentysty. Dotychczas zebrał on 8 tys. USD. Oczywiście zebrane środki zostaną w całości przekazane na cel charytatywny, gdyż wyprawę David Shorten sfinansuje sam.

* Według jednej z hipotez, nazwa Kilimandżaro pochodzi z połączenia dwóch słów języka tamtejszych plemion. Kilima - góra, Njiaro - karawana.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
cukrzyca   David Shorten   Kilimandżaro  

POLECAMY W SERWISACH