PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta na czterech kołach

ms
09-04-2015, 12:20
Dentysta na czterech kołach Dentysta przemierza Portugalię (foto: sxc.hu)
Środkowa część Portugalii stopniowo wyludnia się. Na takim obszarze gabinet dentystyczny nie ma racji bytu. Dentyści w te rejony ciągle jednak docierają, korzystając z mobilnych klinik stomatologicznych.

Joao Rodrigues, właściciel JR Dental ma od pewnego czasu pracę wybitnie objazdową. W gabinecie dentystycznym na kółkach przemierza regularnie trasę pomiędzy miastami Idanha-a-Nova a Castelo Branco. Terminy wizyt ustalane są za pośrednictwem internetu i telefonicznie. Rozkład jazdy dentobusu dostosowany jest, w miarę możliwości, do potrzeb pacjentów, jednak to oni muszą w głównej mierze znaleźć wolny czas na leczenie zębów w dniach i w godzinach przyjazdu dentobusu.

Pasażerami mobilnego gabinetu stomatologicznego, poza dentystą, pomocą stomatologiczną jest także protetyk, który w wydzielonej części wehikułu ma swoją zminiaturyzowaną pracownię.

- Naszymi głównymi pacjentami są osoby w wieku starszym. Wiele z nich nigdy w życiu nie siedziało na fotelu stomatologicznym. Takiej szansy nie mieliby także w przyszłości, bo na wyludniających się obszarach Portugalii likwidowane są stacjonarne przychodnie stomatologiczne, ich utrzymanie jest zbyt kosztowne w stosunku do niewielkich wpływów - tłumaczy Rodrigues.

Czytaj także: 

Dentobus w Rolls-Royce 

DentobUS made in US 

źródło: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH