PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta modelek - Nicholas Toscano

en
07-06-2017, 10:25
Dentysta modelek - Nicholas Toscano Nicholas Toscano, najpopularniejszy w świecie mody dentysta (fot. Instagram)
Nicholas Toscano jest oficjalnym dentystą kilku wiodących agencji modelek i pewnie najbardziej popularnym dentystą na Instagramie (ma 150 tys. obserwujących).  Żartuje, że w jego poczekalni jest więcej modelek niż na wybiegu.  

Zaczynał pracę dentysty w armii amerykańskiej.  Nie przypadkiem. Jego ojciec służył w Navy SEALs, brat pracuje jako prawnik w Pentagonie. Toscano robił rekonstrukcje twarzy ciężko rannym żołnierzom, leczył zęby załóg łodzi podwodnych i komandosów przygotowujących się do niebezpiecznych misji. Gdy był zatrudniony w Washington Navy Yard oraz Walter Reed National Military Medical Center miał wśród pacjentów Billa i Hillary Clinton, George’a, Laurę Bush oraz wielu kongresmenów.

Twierdzi, że polityka w nie mniejszym stopniu, jak wojna czy moda wyciska ślad na zębach. Podczas kryzysu gospodarczego w 2008 r. pracownicy kongresu przychodzili do jego gabinetu po długich i stresujących obradach ze zniszczonymi, startymi i połamanymi zębami.

W 2009 r. przeszedł do "cywila" i otworzył prywatną praktykę na Manhatanie jako specjalista periodontolog i chirurg szczękowy. Teraz jego życie  jest inne – normą stało się wybielanie zębów na „cito” i inne nagłe przypadki na miarę agencji modelek wykonywane po godzinach pracy. Zdarzało mu się otwierać w późnych godzinach gabinet, by leczyć złamany ząb w wieczór poprzedzający pokaz mody.

 Dentysta przyznaje, że jednym z największych wyzwań jest znalezienie czasu na  leczenie zębów w nierealistycznym grafiku zajęć celebrytek. Na porządku dziennym zdarza się, że wizyta jest kilkakrotnie z rzędu  odwoływana  z powodu nieplanowanych zdjęć. 

Nicholas Toscano, mając pacjentów z pierwszych stron modowej prasy, sypie dykteryjkami z życia topowych modelek nie gorzej niż dziennikarz prowadzący rubrykę towarzyską.
– Te kobiety nie mają normalnego życia, jak nie są na sesji zdjęciowych to tkwią na jachtach miliarderów w Cannes – opowiada dentysta.

Więcej: nytimes.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
celebryci   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH