• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta mistrzem świata lekarzy w badmintonie

ms
23-08-2017, 10:22
Dentysta mistrzem świata lekarzy w badmintonie Dentysta mistrzem świata w badmintonie (foto: pixabay)
Niecodzienność sytuacji wynika z tego, że Antoni Poznalski lekarz stomatolog z Łomży ma 72 lata.

Nie był to jedyny triumf Antoniego Poznalskiego podczas mistrzostw Medigames 2017 w Marsylii. Polak oprócz złotego medalu w badmintonie, zdobył srebrny w squoshu i dwa brązowe medale w tenisie stołowym: indywidualnie i w deblu ze Zbigniewem Szczepańskim, lekarzem ortopedą z Gliwic.

Antoni Poznalski trenuje od kilku lat trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. - Na pewno stać mnie na to, aby na światowym podium tenisowym stanąć jeszcze wyżej – deklaruje dentysta.

- Bardzo trudno było zdobyć te medale, nie tyle ze względu na upały i odległości, ale ze względu na wysoki poziom zawodników, zwłaszcza Irańczyków – ocenia poziom mistrzostw z udziałem, jak szacuje, ponad 500 zawodników, m.in., z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Brazylii i Korei Południowej. Polaków startowało 10, dentysta z Łomży w kategorii 65 +. 

Dentysta studiował w krakowskiej Akademii Medycznej, w której dostał w 1969 r. puchar dla najlepszego studenta sportowca, również za biegi na 100 m (10,7 s) i w sztafecie 4 x 100 m oraz za piłkę ręczną.

Dentysta sportowiec 20 lat temu miał zawał. - Przy stole tenisowym w Pniewie czułem potworny pot, jakby w łaźni, prowadziłem 19 do 15 i przegrałem do 19, a koledzy mówili, że z grą nagle stanąłem – uśmiecha się dentysta. - Położyłem się na stole tenisowym w salce obok i raptem uświadomiłem sobie, że to zawał serca.

Więcej: 4lomza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   sport  

POLECAMY W SERWISACH