PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta ma bogatą kolekcję figurek smerfów

smn
10-11-2017, 12:45
Dentysta ma bogatą kolekcję figurek smerfów Dentysta Miroslav Zunjic i jego kolekcja smerfów
Nigdy nie jest za późno, by "obudzić w sobie dziecko". Serbski dentysta ma kolekcję złożoną z 600 figurek smerfów.

Dentysta Miroslav Zunjic prowadzi praktykę stomatologiczną w Belgradzie. Mimo wieku (ma 59 lat) zbiera figurki smerfów, bo jak twierdzi, każdy powinien mieć jakąś pasję.  Jego pierwsza figurka smerfa kupiona blisko 40 lat temu to oczywiście...dentysta.

Obecnie kolekcja dentysty liczy 600 figurek, jak sam przyznaje brakuje mu jeszcze tylko 20. Smerfy starannie eksponuje na specjalnie do tego celu robionych półkach. I choć coraz trudniej znaleźć mu na nie miejsce w domu, nie pozwala żonie znosić ich do piwnicy.

Sześć lat temu założył w Belgradzie klub miłośników zabawek. Raz w miesiącu pasjonaci klocków Lego, lalek Barbie  i innych skarbów spotykają się i wymieniają swoimi zbiorami. Dorośli robią to z nie mniejszym entuzjazmem niż dzieci.

Smerfy "zadebiutowały" w połowie ubiegłego wieku, jako bohaterowie książki, która ukazała się w Belgii. Pierwszy film animowany, w którym się pojawiły niebieskie krasnoludki powstał w 1961 r. Od ponad pół wieku ich popularność nie maleje, mają rzesze wiernych fanów. I jak widać, nie tylko  wśród dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   hobby  

POLECAMY W SERWISACH